Eğitim

Ceylanpınar’daki Köy Okulu, Örnek Projesiyle Finallere Kaldı

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen, Eğitimde Örnek Uygulamalar Yarışması’nda Ceylanpınar’ı temsilen “Bilinçli Davranışları Geliştirme Kartları Projesi” ile katılan Yeşiltepe İlkokulu ve Ortaokulu finallere kalarak büyük başarı elde etti.

Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Emrah Bektaş “Bilinçli Davranışları Geliştirme Kartları Projesi Ceylanpınar Yeşiltepe İlk ve Ortaokulunda yaklaşık olarak 7 aydır uygulanıyor. Bu projede asıl amaç, öğrencilerin hem ders içi hem de ders ve okul dışında olumlu davranışlarını teşvik etmektir. Haftalık en fazla yeşil kart toplayan öğrencilere haftalık hediyeler (çanta, defter, kalem, silgi vb kırtasiye malzemeleri) ile ödüllendiriliyor. Aylık bazda en çok yeşil kart toplayan öğrencilere ise zekâ oyunları (satranç takımı v.b) hediyeler verilmektedir. Dönem sonunda birincisine kol saati, sene sonu birincisine ise bisiklet hediye edilmektedir“ dedi.

Şanlıurfa gibi büyük bir şehirde bir köy okulunun finallere kalmasının önemine değinen Bektaş “Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği eğitimde örnek uygulamalar isimli yarışma düzenlendi. Bu bağlamda 2 milyon nüfuslu Şanlıurfa ili genelinde uygulanan örnek proje ve çalışmaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü sergiye açarak bir yarışma düzenlendi. Düzenlenen yarışma sonucunda Yeşiltepe ilk ve ortaokulu derece yaparak Yöneltme-Yönlendirme ve Rehberlik kategorisinde köy okulumuz, Ceylanpınar genelinde finale kalan tek okul olmuş ve Şanlıurfa genelinde il birincisi olarak büyük bir başarı elde etmiştir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı