Yaşam

Ceylanpınar’daki KHK’lılardan Basın Açıklaması

Ceylanpınar Belediyesi’nde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işten atılan 34 kişiden işlerine tekrar iade edilen 16 kişi basın açıklaması düzenlediler.

Grup adına açıklama yapan Mehmet Yiğit “Adalete olan güvenimiz ve sonsuz inancımızla, suçsuz sebepsiz yere işten çıkarılmamızın haksız olduğunu ilk günden beri haykırdık. Sesimize kulak veren ve bize inanıp, bu zorlu süreçte desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Belediye Başkanımız Abdullah Aksak’a, Şanlıurfa Valimiz Abdullah Erin’e ve 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekilimiz Abdulkerim Gök’e teşekkür ederiz.

Yapılan soruşturma ve inceleme neticesinde; keyfi ve haksız bir şekilde işten çıkarıldığımız anlaşılmış ve adalet tecelli etmiştir. Bu sonuçla 16 arkadaşımız görevlerine iade edilmişlerdir. Suçsuzluğumuz ispatlanarak halkın nazarında aklanmış olmak suretiyle de, devletimize ve adaletimize olan güvenimiz daha da artmıştır.

Dosyaları incelenen 18 arkadaşımızın da suçsuzluklarının ispatlanarak, görevleri başına tekrar dönmelerini temenni ediyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı