Siyaset

Ceylanpınar AK Parti’de Sürpriz İsim

Son dönemlerde birçok ağızdan Ak Parti’de yenilenme çağrıları üst üste gelirken, Ak Parti Ceylanpınar’da da sürpriz bir isim dillerde dolanmaya başladı.

İlçenin önemli kanaat önderlerinden tanınmış merhum Molla Sabri Alkış’ın torunu ve yıllar önce Ceylanpınar Lisesi’nde Din Kültürü Öğretmenliği yapmış hayırsever işadamı, Ceylanpınarlılar Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanı Ahmet Alkış’ın oğlu olan Adnan Alkış’ın ismi şimdilerde Ceylanpınar kulislerinde dolaşmaya başladı.

34 yaşında genç dinamik bir isim olmasının yanı sıra iş adamı ve sanayici kimliği ile de öne çıkan Adnan Alkış’a, Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığı için yakın zamanda Ak Parti Genel Başkanlığı tarafından teklif götürüldüğü ancak Alkış’ın genel merkeze henüz olumlu bir cevap vermediği öğrenildi.

Özellikle İstanbul seçiminden sonra sıkça dile getirilen teşkilatlarda liyakat esaslı yeniden bir yapılanmaya gidileceğinin sinyalini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmesinin ardından, yeni yapılanmada genel merkezin adaylara teklif götüreceği de iddia edilmişti. Bu kapsamda gelen kulis haberine göre; Ceylanpınar için sürpriz bir isme teklif götürüldüğü, bu ismin ise aslen Ceylanpınarlı olan ancak İstanbul’da yaşayan iş adamı Adnan Alkış olduğu öğrenildi.  Adnan Alkış’ın daha önce de birçok kez Ceylanpınar’a fabrika kurmak ve yatırım yapmak için ilçeye gelip gittiği biliniyor.

Sadece Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığı için değil, Ak Parti Genel Merkezi’nin Şanlıurfa’nın diğer ilçelerine de birçok sürpriz isme teklif götürdüğü gelen bilgiler arasında.

Adnan Alkış Kimdir?

Ceylanpınarlı eğitimci ve hayırsever iş adamı, Ceylanpınarlılar Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanı Ahmet Alkış’ın oğlu ve ilçede sevilen büyük Âlim Molla Sabri Alkış’ın torunu olan iş adamı ve sanayici kimliği tanınan Adnan Alkış, 1985 doğumlu, Sabancı Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu olup, Üniversite yıllarında Gençlik Akımı Derneği Başkanlığı’nı yürütmüştür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı