Kültür-Sanat

Ceylanpınar’da “Yılın En” leri Sahiplerini Buldu

Ceylanpınar Gazeteciler Cemiyeti Derneği tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen “YILIN EN” leri ödül gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen geceye Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik, Belediye Başkan Vekili Adil Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Keskin, İsmail Berhuni, İlçe Jandarma Komutanı Yılmaz Yıkmaz, Tarım İşletmesi Müdürü Bülent Öztürk, Müdür Yardımcısı Mustafa Okyay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demirbilek, Ak Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek, MHP İlçe Başkanı Abdulaziz Uçar, protokol üyeleri, ilçe merkezi ve kırsal mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sunuculuğunu Emine Ekiz ve Yasin Erbaş’ın yaptığı gece,  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 17 dalda 18 ödül takdimi yapıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Ceylanpınar Gazeteciler Cemiyeti Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Tepedelen, başarının onurlandırılması gerektiği düşüncesiyle, düzenlediğimiz etkinliğin amacının ilçemizin adının sosyal faaliyetlerle anılması ve cemiyet olarak farkındalık oluşturma isteği olduğunu ifade etti. Tepedelen, aynı çatı altında olmanın, birbirimize olan saygı ve sevginin pekişmesi adına, birbirimizi alkışlayabilmenin lezzeti adına, düzenlenen ödül gecesinde ödüllerin sembolik olduğunu asıl olan değerin sevgi ve saygı olduğunu belirterek ödül alanları yüreğimizle belirlediklerini ve katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.

Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik, ilçede bu tür organizasyonların yapılmasının önemli olduğunu belirterek, gecenin düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından başlayan ödül gecesinin ilk ödülü olan “Yılın Gazetecisi” ödülü Ajans Urfa ve Gazete İpekyol Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Arısüt’e verildi. Gecede Serdal Altun’un yönetmenliğini yaptığı ve ulusal uluslar arası birçok ödül alan “Oyuncak Bebek” kısa film gösteriminin yanı sıra öğretmenlerden oluşan müzik grubu iki ayrı bölümde müzik dinletisi sundu.

Ceylanpınar Belediyesi ana sponsorluğunda yapılan gecede ödül alanların isimleri şöyle;

1-Yılın Gazetecisi:  Ajans Urfa ve Gazete İpekyol Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Arısüt

2-Yılın Girişimci İş İnsanı: Abdulvahap Beken

3-Gazeteci Ekrem Arslan Özel Ödülü: Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak

4-Yılın Eğitimcisi: Ceylanpınar Fen Lisesi Müdürü Murat Zengin

5-Yılın Sanatçısı: Yönetmen Serdal Altun

6-Yılın Köşe Yazarı: Ekrem Arpak

7-Yılın Yatırımcı Firması: POSKIRAN Tekstil Ltd.Şti: Nurullah Güzel Seyfettin Akgül

8-Yılın Hukukçusu: Avukat Hüseyin Akay

9-Yılın Kurum Müdürü: Ceylanpınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Şengül

10-Yılın Ulusal Haber Ajansı Muhabiri: İhlas Haber Ajansı ve TRT Muhabiri Uğur Kuş

11-Yılın Eğitim Projesi: Ceylanpınar Kız Meslek Lisesi (Müdür Ahmet Altuntas)

12-Yılın Genç İş İnsanı: Metin Ökten

13-Yılın Spor Kulüpleri: Ceylanpınar Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü ve Ceylanpınar Belediyesi Satranç Kulübü

14-Yılın Doktoru: Göğüs Hastalıkları Uzmanı Aydın Balcı

15-Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü: Oyuncak Kardeşliği Projesi Ümit Kavak

16-Yılın Öğretmeni: Yeşiltepe İlk Ortaokulu Emrah Bektaş

Gecenin Onur Ödülü olan 17. ödül, 15 Temmuz hain darbe girişiminde İstanbul’da şehit olan Ceylanpınarlı Ümit Yolcu anısına ağabeyi Bahattin Yolcu’ya takdim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı