Eğitim

‘Askıda Kitap’ Kampanyası, Ceylanpınar’a Geliyor

Kitapların bağışçılardan toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için hayata geçirilen “Askıda Kitap” kampanyası Pendik’ten başlatıldı. Kampanyayla ilgili açıklama yapan Pendik Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Nuri Sincanlı “Yakın zamanda Şanlıurfa Ceylanpınar’dan bir talep geldi. Kolilerimizi oluşturduk ve en kısa zamanda gönderiyoruz” dedi.

Kampanyayla ilgili açıklama yapan Pendik Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Nuri Sincanlı, askıda ekmek, giysi gibi birçok kampanyanın sürdüğünü ve askıda kitap kampanyasının da bundan ilham alınarak başlatıldığını anlattı. Kitabın da ekmek gibi temel ihtiyaçlardan olduğunu belirten Sincanlı “Bunun için Askıda Kitap kampanyasını başlattık. Yeni başlamamıza rağmen bağışçılardan çok ilgi gördü. Türkiye’nin dört bir yanından 3 aylık gibi sürede 35 bini aşkın kitap bağışı aldık. Bu kitapları Türkiye’de ihtiyacı olan, bizden talep edilen illere, köylere göndereceğiz” dedi.

Kampanya için İstanbul ‘dan da bağışçı beklediklerini dile getiren Sincanlı, şöyle devam etti:”Türkiye ve İstanbul umuzun her bir tarafından Askıda Kitap kampanyamız için kitap bağışı bekliyoruz. Gelen kitapları da Şırnak, Cizre, Kayseri, Malatya, Sivas, Trabzon, Antep’e kadar Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırıyoruz ve ulaştırmaya da devam edeceğiz. Örneğin, dün bağışlardan Şırnak Cizre’ye bir koli kitap gönderdik. Sürekli haberler oldukça talep yayılıyor, biz bunları öncelik sıralarına göre belirleyip sıraya koyuyoruz. Gelen kitapları tasnif ettikten sonra yolluyoruz. Üniversiteye hazırlık kitaplarına da çok ihtiyaç oluyor. Anadolu’dan da kütüphane kurulması için bir talep gelirse, kampanya kapsamında bunu seve seve yapmaya hazırız.

“Sincanlı, ihtiyaç sahibi ve imkânları kısıtlı olan okullar olduğunu ifade ederek, “Buradaki öğrencilerimizin bu kitapları okumaya ihtiyaçları var. Yakın zamanda Şanlıurfa Ceylanpınar’dan bir talep geldi. Kolilerimizi oluşturduk ve en kısa zamanda gönderiyoruz. İstanbul ‘dan ise Anadolu’daki bölgelere göre daha az talep geliyor. Talep geldiği takdirde İstanbul ‘daki okullara da mutlaka ulaştıracağız. Üç ayda 35 bine ulaşan bağış sayımızın da yüz binlere aşacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Sincanlı, kendisinin de yazar olduğunu ve kitaplarını bağışladığını ifade ederek, yazarlar ve şairlerden de kampanyaya destek istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı